Hydraulika siłowa

Wysokiej jakości systemy złącz hydraulicznych projektowane i produkowane przez firmę HYDROKOMP zgodnie z najwyższymi standardami jakości są odpowiednie dla firm zajmujących się budową oprzyrządowania maszyn, narzędzi i wielu innych gałęzi przemysłu na całym świecie. Istnieje możliwość dostosowania projektu do indywidualnych potrzeb klienta.

na stronę
 • Ręczne układy sprzęgające są stosowane w obrabiarkach, które współpracują z osprzętem hydraulicznym, ale nie posiadają standardowego wyposażenia złącza hydraulicznego do doprowadzania oleju do palety osprzętu. Personel obsługujący zajmuje się sprzęganiem i odłączaniem. W przeciwieństwie do szybkozłączy, złącza ręczne nie niosą ze sobą niebezpieczeństwa...

 • Elementy sprzęgające HYDROKOMP wykonane są z materiałów nierdzewnych. Umożliwia to stosowanie elementów do wszystkich płynów i gazów. HYDROKOMP oferuje elementy sprzęgające dla dwóch różnych trybów pracy sprzęgło bezciśnieniowe lub sprzęgło ciśnieniowe.

 • Systemy sprzęgieł wielokrotnych są stosowane głównie w obrabiarkach, gdzie służą jako interfejs do transmisji mediów między paletą osprzętu a stacją załadunku i rozładunku lub stacją obróbki. Ale zastosowania zostały również z powodzeniem w innych dziedzinach, takich jak technologia przenoszenia, robotyka oraz budowa form i matryc.

 • Sprzęgła te mogą być z powodzeniem stosowane tam, gdzie przesów osiowy łączonych elementów nie jest możliwy. Łaczenie odbywa sie przy pomocy oddzielnego ciśnienia sterującego. Odstęp między złączką sprzęgającą a mechanizmem sprzęgającym może wynosić od 0,6 do 1,0 mm.

 • Podpory robocze są idealnymi komponentami stosowanymi w celu zwiększenie dokładności obróbki, aby uniknąć wibracji i ugięć podczas obrabiania przedmiotów.

 • Siłowniki blokowe są popularnymi elementami konstrukcyjnymi w bardzo wielu dziedzinach, w których wymagane są bardzo mocne i krótkie skoki. Mają one wewnętrzne gwinty tłoczyska do bezpiecznego wkręcania śrub stykowych. Ich kompaktowy, sześcienny kształt ułatwia mocowanie i gwarantuje wysokie ciśnienia robocze. Różne wersje hydraulicznego zasilania olejem...

 • Zaciski te stosuje się głównie tam, gdzie jest niewiele miejsca. HYDROKOMP oferuje hydrauliczne zaciski z dźwignią obrotową, zarówno jednostronnego, jak i dwustronnego działania.  Aby odchylić ramię mocujące, stosuje się proporcjonalnie ruch liniowy, który zaciska obrabiany przedmiot. W celu odblokowania ramię  odchyla się do miejsca, w którym można...

 • Wbudowany tłok składa się z tłoka i gwintowanej tulei oraz zawiera wszystkie uszczelki.Wbudowany tłok to podzespół, który należy zintegrować bezpośrednio z korpusem obudowy, który ma cechy obudowy cylindra. Zaletą tej konstrukcji jest zminimalizowane zapotrzebowanie na miejsce na siłowniki zaciskowe lub robocze.

 • Siłowniki wkręcane są rozwiązaniem oszczędzającym miejsce jako siłowniki zaciskowe i blokujące. Nadają się jako moduł konstrukcyjny do szerokiej gamy zadań. Siłowniki wyróżnia zwarta budowa. Dostępne są w wersji jednostronnego lub dwustronnego działania.

 • Mechanizm zaciskowy w tej serii siłowników hydraulicznych działa na zasadzie dźwigni. W porównaniu do dociskaczy wahadłowych, dociski dźwigniowe mają bardziej kompaktową konstrukcję i większą siłę zacisku.

 • Tłoki tej serii siłowników są wyposażone w gwintowany otwór przelotowy,  który można wykorzystać na przykład do wkręcania cięgien. Gwint zewnętrzny obudowy umożliwia wszechstronne możliwości montażu, w tym zastosowanie przeciwnakrętek

 • Siłownik ten nadaje się do blokowania ruchomych stołów maszynowych. Jest wyposażony w jeden lub dwa tłoki. Obciążenie tłoka odbywa się hydraulicznie za pośrednictwem scentralizowanego systemu ciśnieniowego. Każdy tłok ma osobny port. W układzie sterowania maszyny można zintegrować różne cylindry blokujące. Odciążenie tłoka następuje poprzez obniżenie...

 • Zaciski skrętne są stosowane do mocowania przedmiotów obrabianych, gdy niemozliwe jest mocowania za pomocą pasów i innych elementów mocujących ograniczajacych mozliwość załadunku i rozładunku obrabianego przedmiotu.

 • Uniwersalny siłownik nadaje się do obróbki zmiennych elementów obrabianych o różnych rozmiarach w jednym uchwycie mocującym.

 • Złącza obrotowe pozwalają przenieść olej hydrauliczny ze stacjonarnej na wirującą część maszyny.Montowane są one w osi obrotu podzespołu. W zależności od liczby połączeń można podłączyć kilka elementów hydraulicznych jednostronnego lub dwustronnego działania.

 • Ze względu na swoją konstrukcję sprzęgło zaworu obrotowego umożliwia dodatkowe funkcje kontrolne, dzięki czemu zawory i sterowanie elektryczne można zredukować do minimum.

AKTIM Sp. z o.o.

ul. Braterska 12

30-802 Krakow

POLSKA

tel.: +48 12 267 64 00

tel./fax: +48 12 267 43 06

e-mail: aktim@aktim.com.pl

KRS: 0000151916

NIP: 679-008-47-72

DUNS: 422548743

BDO: 000027366
RODO - Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

copyright all rights reserved 2019

tworzenie stron internetowych milleniumstudio.pl